Aktualności
Masz pytanie?
zadzwoń do nas:
+48 601 742 490, +48 884 900 818
lub wypełnij formularz

GRAMOFON AVID INGENIUM

AKTUALNOŚCI -Historia... » GRAMOFON AVID INGENIUM

Ingenium bazuje na tych samych założeniach projektowych i wykorzystuje te same kluczowe elementy co DIVA II, zachowując jednocześnie minimalistyczny design. Jednym ze wspólnych elementów łączących wszystkie gramofony AVID jest wyjątkowo twarde, szafirowe łożysko. Z gramofonu Diva II zaczerpnięto takze talerz oraz możliwość zastosowania dokręcanego docisku, który eleminuje niepożądane wibracje płyty i talerza. Ingenium umożliwia zastosowanie różnego rodzaju ramion mocowanych w masywnym chassis, które wykrawane jest z 6,5 cm sztaby aluminium.

 

Podstawową wersję Ingenium wyposażono w wysokiej jakości ramie firmy ProJect wykonane z włókna węglowego. Inne wersje przygotowane sa do umocowania ramienia SME 9” lub SME 12”, jak również do dwóch ramion: 9” lub 9” i 12”. Możliwość mocowania innych ramion dostępna jest na zamówienie.

 

Izolacja konstrukcji od drgań jest niezwykle istotna dla wyeliminowania podkolorowań dźwieku w niskim pasmie. Opracowano do tego podobny elastomer jak użyty w modelu Diva II oraz zoptymalizowano go do konstrukcji Ingenium. Pozwaliło to na wydobycie z nagrań większej ilości informacji i lepszej ich rozdzielczości.

 

Mocny silnik zasilany bezpośrednio z sieci umieszczony jest w specjalnie wytaczanej obudowie. Rezultatem jest eliminacja drgań przenoszonych na gramofon oraz stabilność obrotów i olbrzymia dynamika dźwięku, która zawsze wyróżniała gramofony AVID.

 

 Więcej informacji: http://media4home.com.pl/?598,avid-ingenium